Masopustní veselí 18. února 2023

20 Úno

Po dvou letech se vrátil do Hájku a Hajánek Masopust. Dva roky se tu trávily v poklidné nečinnosti a až letos se podařilo dát dohromady partu dospělých a dětí, kteří se za doprovodu harmoniky vydali v sobotu 18. února na masopustní průvod dědinou.

Za znění harmoniky a elektrické kytary, pod dohledem kapucínského mnicha, maškary putovaly od chalupy k chalupě. Už dobře vědí, kde najdou chalupu u které se pořádně vyblbnou a ochutnají smažené koblihy, chlebíčky, jednohubky, řízky, gulášek a pálenku, která letos tekla proudem. A nejen slepice, zpívající nejvíce, byla dobrým tanečníkem, ale i na rockerce a Bačovi bylo vidět, že mají tanec v krvi. Karkulka, ta nejvíce, hlídala si svého myslivce a o pana doktora se musela starat jeho čarodějnice. Hlavně Bača se snažil, seč mohl, vyloudit po cestách z nic netušících řidičů, alespoň korunu či stovku. V autobuse si někteří raději hráli na zchovku. Kleopatra měla těžké chvíle, když s harmonikou měla ujít k Hájku dlouhé míle, proto rockerka se snažila seč mohla, vyloudit na své kytaře, co největší pecku z doby, kdy byla její éra a bylo vidno, že ji čeká ještě strmá kariéra. Šel s námi i celý úl plný včeliček a doprovázel jej rej malých myšiček, památné foto pan Permedle nadělal a na fejsbuku reklamu nám udělal.

Šlo se celý den, mnich podle tradice neúnavně vytáčel hospodyně a myslivec držící kasu poděkoval za každý peněžní příspěvek, protože na dobrovolnou činnost je každá koruna vítaná. Člověk má při takovém putování pocit, že je dědina neuvěřitelně dlouhá a roztahaná. Uchozené maškary vyčerpané legráckami a zimou, spolu tradičně skončily v hajánecké hospůdce u výborného guláše, kam za nimi přišla skoro celá pozvaná dědina.

Fotografie z akce nalezete zde:

https://www.rajce.idnes.cz/osvinohrad/album/18-2-2023-masopust